דף הבית / יעדים / אסיה / הודו

טיולים להודו


טיולים להודו - מדינת הענק שלמרות שנראה שאנחנו מכירים אותה היטב עדיין רב הנסתר על הגלוי בה ונוכל לגלות אותה בכל פעם מחדש, מזווית אחרת.

  מתכננים את הטיול הבא?

  לגלות את הודו

  אנו מזמינים אתכם לצאת אל טיול להודו, המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, הכלכלה הרביעית בגודלה בעולם, והמדינה השביעית בעולם בשטחה. בהודו יש יותר ממאה שפות רשמיות מה שדווקא מסייע למטיילים מכיוון שאנגלית היא השפה המשותפת לכולם. הודו היא גם מקום ההולדת של דתות רבות ובראשן הינדואיזם שכיום היא דתם של 80% מאוכלוסיית המדינה, וכן בודהיזם. במסגרת טיולים להודו תוכלו להתרשם מתת יבשת שיש בה הכל – הרים מושלגים, מדבריות, ג’ונגלים, חופים מדהימים, ערים צפופות, ערים מודרניות, כפרים נשכחים. בקיצור, בהודו נוכל לעשות כמעט כל סוג טיול שנבחר, בכל עונה כמעט ובכל רמת תקציב.

  הודו

  12 טיולים מומלצים בהודו

  עם יותר ממיליארד תושבים, 2 מיליון מקדשים, 300 אלף מסגדים, מאות ארמונות, 400 שפות ודיאלקטים, אינספור אלות ואלים ותבלינים מגוונים, הודו היא מדינה עם מגוון תרבותי, דתי ולשוני עצום.

  הנה כמה עובדות שכדאי לדעת לפני טיול להודו

  ההינדואיזם היא הדת העתיקה ביותר בעולם

  הדת הרשמית של הודו היא ההינדואיזם, שהיא הדת העתיקה ביותר בעולם. ישנו בנמצא מסמך המתוארך לשנת 5500 לפני הספירה, המזכיר את והיא גן נחשבת לדת השלישית בגודלה בעולם, ויש לה יותר ממיליארד מאמינים.

  מקדש הזהב

  המקדש הדו-קומתי באמריצר הוא המקום הקדוש ביותר לסיקים. מדי שנה, מאות אלפי תיירים מבקרים במקדש הזהב. יש לו כיפת זהב והוא בנוי משיש. המקדש אינו רק מקום קדוש, אלא הוא מייצג אחווה אנושית ומאכיל למעלה מ-100,000 צליינים מדי יום.

  הודו הייתה המדינה הראשונה שכרה יהלומים

  הודו הייתה מקור ליהלומים החל מהמאה הרביעית לפני הספירה במשך כ-1000 שנים. היהלומים הטהורים נמצאו בדלתא של נהר קרישנה, ​​הממוקמת במדינת אנדרה פראדש.

  ההודים המציאו את משחק השחמט

  בתור אחת התרבויות העתיקות בעולם, ההודים נתנו לעולם הרבה המצאות ותגליות חשובות. משחק שחמט הוא אחד מהם, ונוצר כאשר המלך בלהייט הורה לברהמין הודי לעצב משחק כדי לקדם את האינטליגנציה של האנשים.

  הודו היא המדינה דוברת האנגלית השנייה בגודלה בעולם

  אנגלית היא השפה העיקרית המדוברת במדינה, מלבד 400 השפות והדיאלקטים המקומיים.

  קריקט

  שיגעון הקריקט בהודו חורג מהאצטדיון. באזורים כפריים ועירוניים ניתן להבחין בילדים משחקים קריקט שלא צריכים אצטדיון כדי לתרגל את כישוריהם. שחקנים פופולריים רבים בהודו, שמשחקים כעת ברמה הלאומית, חידדו את כישורי הקריקט שלהם על ידי משחק ברחובות.

  תבלינים

  יש סיבה לכך שהודו נקראת "ארץ התבלינים". המדינה מספקת 75 מתוך 109 תבלינים ידועים בעולם. הודו היא יצרנית התבלינים, הצרכנית והיצואנית הגדולה ביותר שלהם.

  בוליווד

  תעשיית הסרטים ההינדית העניקה לנו שוברי קופות רבים, שחקנים מוכשרים וכמה דיאלוגים בלתי נשכחים שפופולריים ברחבי העולם. הקולנוע ההודי התחיל בשנות ה-30 של המאה העשרים. וכיום, כוכבי הקולנוע ההודיים התפרסמו כל כך שהם מופיעים גם בסרטים הוליוודיים.

  נמרים

  הודו היא ביתם של 70% מאוכלוסיית הנמרים בעולם, עם כ-2,200 טיגריסים שנמצאים בפארקים הלאומיים.

  המקום הכי רטוב בעולם

  מדינת מגהלאיה זוכה לכמות גשם קיצונית, עד 11,872 מ"מ בשנה. זוהי כמות המשקעים הגדולה ביותר בהודו, וגם המקום הרטוב ביותר על פני כדור הארץ. צ'רפונג'י, עיירה פופולרית במדינת מגהלאיה, רשמה את כמות המשקעים השנתית הגדולה ביותר בהודו (26,461 מ"מ).

  רשת הרכבות הגדולה ביותר בעולם

  אורכה הכולל של הרשת הוא כ-109,221 ק"מ. זוהי אחת מרשתות מסילות הברזל הגדולות והעמוסות ביותר בעולם, המסיעה בשנה למעלה מחמישה מיליארד נוסעים ויותר מ-350 מיליון טונות מטען. "רכבות הודו" היא המעסיק האזרחי השלישי בגודלו בעולם (והמעסיק האזרחי הגדול ביותר בעולם שאינו רב לאומי וכל פעילותו מתבצעת במדינה אחת), עם מיליון ו-400 אלף מועסקים.

  הודו מחולקת ל-29 מדינות

  לא הרבה זרים מבינים שהודו מחולקת למדינות. חלק מהמדינות הללו – כמו אסאם, קשמיר וגואה – מזוהות בקלות רבה יותר הודות למוצרים כמו תה אסאם, משי קשמיר או יעדי התיירות הפופולריים בגואה.

  שש עונות בשנה

  ברוב מדינות העולם יש ארבע עונות, אך בהודו יש שש. עונות השנה מזכירות לנו ששינוי הוא חוק הטבע וסימן להתקדמות. בהודו יש שש עונות לפי לוח השנה ההינדי העתיק (ה- Lunisolar Hindu). שנים עשר החודשים בשנה מחולקים לשש עונות בנות חודשיים כל אחת. עונות אלו כוללות את Vasant Ritu (אביב), Grishma Ritu (קיץ), Varsha Ritu (מונסון), Sharad Ritu (סתיו), Hemant Ritu (טרום חורף) וששיר ריטו (חורף). עם זאת, לפי המחלקה המטאורולוגית של הודו (IMD), יש ארבע עונות בהודו כמו בשאר חלקי העולם.

  הבלוג של עולם נסתר

  מידע למטייל

  באחריות המטיילים לדאוג שדרכונם יהיה תקף לתקופת הטיול ולמינימום 6 חודשים מיום היציאה.

  אזרחים ישראלים זקוקים לאשרת כניסה טרם הגעתם למדינה.

  את אשרת הכניסה יש להנפיק לפחות 4 ימים לפני ההגעה למדינה, ולא יותר מ-120 ימים לפני. הוויזה היא אלקטרונית.

  בנוסף לוויזה אלקטרונית, קיימת גם ויזה רגילה להודו, אותה מנפיקים דרך שגרירות הודו בישראל או דרך אחד מהמרכזים לבקשת אשרות (ש.מ. אשרות הם הזכיין הבלעדי של שגרירות הודו בישראל).

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה.

  חובה לפנות ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך. מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

  מטיילים עם בעיית בריאות ספציפית ידאגו להביא עימם את התרופות להן הם זקוקים. מומלץ להצטייד לשם בטחון ביום נוסף של אספקת תרופות, ובמרשם רופא רזרבי. משקפיים או עדשות רזרביות יוכלו תמיד להיות לעזר.

  המטבע הרשמי של הודו הוא רופי.

  השער נכון לאוקטובר 2023.

  1€ = 88.05 INR

  1$ = 83.25 INR

  כדאי להצטייד בשטרות קטנים. יש כספומטים בערים הגדולות.

  קיים חיוג ישיר בין ישראל להודו. הקידומת הבינלאומית היא 91.

  באופן גס אפשר להמליץ על סכום של 25 דולר לאדם ליום לכיסוי הסעיפים שאינם כלולים במחיר, למעט קניות.

  יש להקפיד ולהישמר מפני גניבות וחטיפות ארנקים. מומלץ לצאת לטיול עם כרטיס אשראי בינ"ל  ומעט כסף מזומן. כמו כן מומלץ להשאיר כסף מזומן ודרכונים בכספת במלון. מומלץ לצלם את העמודים הראשונים בדרכון ולשמרם בנפרד מהדרכון. חברתנו אינה אחראית לחפצים ומטענים וכד' שאבדו, וכן להוצאות הנגרמות מתהליך הוצאת דרכון שאבד בחו"ל.

  א. חגורת בטן בה יוחזק הכסף, בדרכון וכרטיסי הטיסה (באם ישנם).

  ב. צילום שלושת עמודי הדרכון הראשונים (בשני עותקים-לשמור בנפרד מהדרכון).

  יש להישמר מכייסים במקומות צפופים.

  הודו היא תת יבשת וככזאת מזג האוויר בצפון תמיד שונה מזה שבדרום. עובדה זו מאפשרת לטייל בהודו בכל חודשי השנה, תלוי באזור. קירבתה של הודו לקו המשווה מחלקת בצורה כללית את החודשים מאי- ספטמבר לחודשים חמים ואת החודשים אוקטובר- אפריל לחודשים קרים. תמצאו כאן גם את העונה הרטובה בין החודשים יוני- ספטמבר. בתקופה זאת תוקפות את המדינה סופות מונסון מלוות בלחות גבוהה וגשמים עזים.

   

  מחיר הטיול אינו כולל ביטוח בריאות ומטען. באחריות הנוסעים לדאוג לביטוח עבורם.

  מחלת גבהים: שימו לב לגופכם

  קושי להסתגל לגבהים בצפון הודו חוזר על עצמו בקרב מטיילים רבים. ההמלצה הטובה ביותר היא לשים לב לגוף וליכולותיו.

  חשמל –  המתח הוא 230 V ותדר החשמל הוא 50Hz. שקעים כמו בתמונות למטה. מומלץ להביא מתאם בינלאומי.

   

  שעון ישראל + שלוש וחצי שעות. כאשר בישראל השעה 12:00 השעה בהודו היא 15:30 בהודו אין שעון קיץ.

  נהוג לתת למדריך המקומי 15-20 דולר ליום ולנהג 15 דולר ליום. 

  במסעדה או כל מקום אחר, מקובל לתת 10-15% טיפ.  

  מי ברז הם לרחצה בלבד, יש לשתות מים מינרליים בלבד.

  • נעליים נוחות להליכה
  • סנדלים
  • עזרה ראשונה אישית
  • עזרה שניה: נייר טואלט, סיכות בטחון, חוט ומחט
  • קרם שיזוף
  • מטריה מתקפלת
  • כובע, תיק קטן ליום יום

  מומלץ להתלבש לטרק ב"שיטת השכבות". שכבת בסיס של ביגוד קליל מנדף זיעה השומר על הגוף יבש. שכבת הביניים, פליז או צמר שנועדו לשמר את חום הגוף. בתנאי מזג אוויר חמים ניתן ללבוש שכבה דקה בלבד מעל לשכבת הבסיס למניעת קרינת השמש.

  כאשר הטמפרטורות יורדות יש להצטייד בשכבת חוץ הכוללת מעיל ובתנאים קיצוניים להוסיף שכבת ביגוד נוספת מתחת לשכבה זו.

  באזורים מושלגים מומלץ להגיע עם משקפי שמש ייעודיות לשמירה על העיניים.