טיול מאורגן

טיול מאורגן למדגסקר

האי מדגסקר הנמצא כ-300 ק"מ ממזרח ליבשת אפריקה ומוזמביק, הוא האי הרביעי בגודלו בעולם. מסביב לאי, ובמיוחד צפונית לו, פזורים איים קטנים וציוריים, מעוטרים בחול לבן ודקלי קוקוס. עובדת ניתוקו מאפריקה, לפני מיליוני שנים, הפך אותו למעין בית גידול של מאות זנים אנדמים (ייחודיים) – שניתן לראותם רק במדגסקר, גם מעולם החי וגם מעולם הצומח. זהו יעד נהדר הודות לטבע המגוון והעשיר ולמערכת האקולוגית הייחודית. מספר המבקרים במדגסקר אינו גדול בשל התשתית הבסיסית לתיירות שאינה מאוד מפותחת. אבל הרמה הבסיסית הזו היא גם סוד הקסם של האי, ומקנה למטיילים בו את תחושת הבראשיתיות. לאחרונה, נרשמה עלייה בפופולריות של המדינה המציעה למבקרים בו אפשרויות צלילה רבות, שמורות טבע יפיפיות עם מגוון גדול של בעלי חיים ייחודיים וגם חוויה אנתרופולוגית - העם המלגשי הוא עירוב בין שחורי אפריקה לשחומי הודו. המלגשים היו נתונים שנים רבות תחת ריבונות צרפתית, ואכן הניחוח האירופאי עדיין מורגש באי, בעיקר באוכל. עם זאת, בכפרי הדייגים הזמן כמו עמד מלכת, ובערים וביערות החיים מתנהלים בחושות בוץ וסככות רעועות הבנויות מדקלי קוקוס. אולם, למרות העוני הרב העם המלגשי הוא עם שמח ואופטימי, מה שהופך את הטיול למדגסקר לא רק לחוויה זואולוגית מרתקת אלא גם למפגש אנתרופולוגי נעים ומעניין.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • שמורת אנקראנה
 • נופש באי הוולקני נוסי קומבה
 • עיר הבירה אנטננריבו

מסלול הטיול

יום 1: נתב"ג – אדיס אבבה - אנטננריבו 1

נטוס, בטיסה לא ישירה אל בירת מדגסקר – אנטננריבו, המכונה בקיצור – טנה. העיר שוכנת בגובה של 1200 מ’ ויש בה שילוב של מסורת היסטורית עם נופי טבע מרהיבים. העיר ידועה גם בחיי הלילה שלה ובבניינים שהם שרידי התקופה הקולוניאליסטית הצרפתית. לאחר הנחיתה בשדה התעופה של העיר בת למעלה מ-2 מליון תושבים, נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר הצבעונית.

ארוחת ערב ולינה: אנטננריבו

יום 2: אנטננריבו - אנטסירבה

ברמה המרכזית של מדגסקר נמצאת אנטסירבה, בירת מחוז וקינאנקרטרה, המוקפת שדות אורז והרי געש. האזור ידוע במעיינות החמים שלו והעיר עצמה, השלישית בגודלה במדינה, מלאה תזכורות לתקופת ה”בל אפוק”. נטייל בעיר ההומה ברכב, ברגל ובריקשה, ונראה את השווקים מהם יוצאת סחורה טרייה של פירות וירקות גם אל הבירה אנטננריבו ואת הסדנאות של בעלי המלאכה והאומנים השונים. העיר עשירה מבחינה ארכיטקטונית: בניינים בהשפעה צרפתית מראשית המאה ה20, בנייה בהשפעה סקנדינבית ועוד. נעלה לגבעת איבוהיטרה למראה פנוראמי של העיר ועוד.

ארוחת ערב ולינה: אנטסירבה

ימים 3 -4: הפארק הלאומי ראנומפנה

ניסע אל ראנומפאנה, עיירה השוכנת ליד הפארק הלאומי בעל אותו שם שפרושו “היכן שנמצאים מים חמים”. נבקר בשמורה ונראה את מגוון הצמחייה, החיות והציפורים שחלקם הגדול אנדמיים (ייחודיים למקום). מוקדם בבוקר היום השני שלנו כאן, נצא לפארק בחיפוש אחרי הלאמורים.

ארוחת ערב ולינה: ראנומפאנה

יום 5: ראנומפנה – פארק אנז'ה - רנוהירה

ניסע דרומה אל רנוהירה, עיירה שהיא שער הכניסה אל הפארק הלאומי איסלו הידוע בשל תצורות הקרקע השונות והמגוונות שבו. בדרך נבקר בשמורה לא גדולה בשם אנז’ה שם נצא לסיור רגלי קצר.

ארוחת ערב ולינה: רנוהירה

יום 6: פארק איסלו

הפארק הלאומי איסלו ידוע בעיקר בפני הקרקע המגוונים שבו. צורות שונות של אבן חול, קניונים עמוקים, נווי מדבר עטויי שדרות דקלים וערבות עשב. תושבי האזור הם בעיקר חקלאים נוודים בני שבט הבארה. נטייל בפארק ונקווה לפגוש בבעלי החיים השונים והאנדמיים החיים כאן: למורים, ציפורים, צפרדעים ועוד.

ארוחת ערב ולינה: רנוהירה

יום 7: רנוהירה – טוליארה - אנטננריבו

ניסע אל העיר טוליארה, הגדולה באזור, ובדרך נבקר בגן בוטני יערני ייחודי, שנטע במקום החל משנות ה-80 של המאה העשרים וכולל עצים ושיחים ייחודיים למקום. לפנות ערב נטוס אל אנטננריבו ונלון במלון לא רחוק משדה התעופה.

ארוחת ערב ולינה: אנטננריבו

יום 8: אנטננריבו – דייגו סוארז

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה, ונטוס לאנטסירנאנה, עיר קולוניאלית הידועה גם בשם דייגו סוארז. לאחר הנחיתה נצא לסיור בחופים שבסביבות העיר, ארוחת צהריים תהיה פיקניק באחד מהם. העיר וסביבותיה הושפעו מתערובת התושבים שבמקום: קריאולים, הודים ואנשי קומורו, מה שמעניק למקום חן ייחודי משלו.

ארוחת ערב ולינה: דייגו סוארז

ימים 9-10: שמורת אנקארנה

יעדנו הבא הוא שמורת אנקארנה, במרחק שלוש וחצי שעות נסיעה מדייגו סוארז. בדרך נעצור לראות תופעת טבע ייחודית, צינגי – תצורות אבן שנוצרו על ידי סחף של אדמת חימר אדומה מנהר האירודו. שמורת אנאקרנה מאופיינת בסחופה של סלעי סיד כהים היוצרים מראה חייזרי, מנוקדים באזורי ג’ונגל עבותים, מערות וקניונים (רשת המערות הגדולה ביותר באפריקה), ונחלים שוצפים. השמורה מכילה את אוכלוסיית הקופיפים הצפופה בחותר בכל יערות העולם. גדלים בה יותר מ-350 זני צמחים והיערות מסביב לנקיקים ירוקים תמיד ויוצרים מחזה מרהיב. ארוחת צהריים תהיה פיקניק.

ארוחת ערב ולינה: שמורת אנקראנה

יום 11: אנקארנה – נוסי ביי

ניסע לכיוון אנקיפי, נסיעה של כ-3 שעות דרך מטעי קפה וקקאו ירוקים, נעצור בחווה לגידולים אורגניים ונאכל בה צהריים. עם ההגעה לעיירת החוף אנקיפי נעלה על סירה לשייט של 30 דקות לאי הנופש שלנו לימים הקרובים – נוסי ביי, שבו חופים לבנים, מים צלולים ושלווה אין סופית.

ארוחת ערב ולינה: נוסי ביי

ימים 12-13: נוסי ביי

נטייל באי ונבקר במזקקה בה מייצרים תמציות שמן לבושם היאלנג יאלנג וכן את משקה הרום. נמשיך אל השוק ההומה ונראה את עצי הבניאנן (פיקוס הודי) שהם בעצם עץ אחד בעל 20 גזעים שהמקומיים באים אליו כדי להתפלל. נטפס לפסגת פאסוט לצפות בשקיעה ונשוב לבית המלון.

למחרת נפליג לביקור באי הסמוך, נוסי קומבה, או אי הלאמורים. אכן זהו המקום בו נפגוש את הלאמורים בכל פינה. נבקר בכפר דייגים מקומי ובשוק וכן בשמורה הימית המיוחדת נוסי טניקלי, שם ניתן לשחות ולשנרקל

ארוחת ערב ולינה: נוסי ביי

יום 14: נוסי ביי- טיסה חזרה

נבלה את הבוקר בשלווה של המלון שעל החוף עד להעברה לשדה התעופה לטיסה דרך אדיס אבבה לנתב”ג. נחיתה ביום מס’ 15 בבוקר.

כלול

 • טיסות בינלאומיות לא ישירות
 • לינה בבתי מלון מדרגה ראשונה
 • אוטובוס תיירים ממוזג ונוח
 • כלכלה: חצי פנסיון + 4 ארוחות צהריים
 • מדריך ישראלי:
 • טיפים לנותני השירותים בחו”ל
 • דמי כניסה לכל האתרים המצוינים בתוכנית
 • בקבוק מים מינרלים לאדם ליום
 • כל הפעילויות המצוינות בתוכנית
 • כל המיסים

לא כלול

 • ויזה בעלות של כ- 25 יורו לאדם
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח נסיעות שחובה לעשות
 • כל מה שאינו מופיע בסעיף “המחיר כולל”

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך