בטיול פרטי

טיול פרטי לויאטנם וקמבודיה

הטיול לויאטנם הלוא היא החלק הנידח של אסיה, שהייתה גם קרויה "הודו-סין הצרפתית", היה שכוח במשך שנים רבות בעודו מתמודד עם הלחימה בצרפתים, ביפנים, בסינים ובאמריקנים, ולבסוף גם במלחמות אזרחים אכזריות וקטלניות ובמשטרים קומוניסטיים מדכאים. בעשרים השנים האחרונות נפתחו השערים, והיום, כשהשערים פתוחים ונוצרה כבר תשתית תיירותית מפנקת, מי שרוצה לראות את ויאטנם של פעם לפני שתשתנה לעד, זה הזמן הטוב ביותר להגיע אליה, וכך גם קמבודיה שלצד פתיחות לתיירות, עדיין בתולית דיה כדי שיהיה אפשר לחוות את פשטותה ומסורתה לצד המבנים והפאר שעשו אבות אבותיהם בעיר המפוארת אנגקור. הטיול לויאטנם יערוך לכם היכרות קרובה ומעניינת עם מדינה יפיפייה, תושבים חייכניים, מגוון צבעים וריחות, ערים מקסימות ומלאות חיים, מקדשים מרשימים, מטבח משובח ואתרי טבע מרהיבים ביופיים. טיול פרטי לויאטנם וקמבודיה עם מדריך ונהג צמודים. שתי מדינות מרתקות ויפות בטיול אחד: 18 יום בויאטנם ו-3 ימים בקמבודיה, כולל אתרי מורשת עולמית רבים ואתרים בעלי שם עולמי.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • האנוי, העיר התוססת תמיד זה אלף שנים.
 • אגמי בה-בה והאזור הלא מתוייר בצפון מזרח המדינה.
 • מפגש עם בני שבטים מקומיים בצפון המדינה.
 • השוק הצבעוני ביותר בעיירה באק-הא.
 • העיר סאפה ונופי טראסות האורז של בני המיעוטים.
 • נופי ההרים המזדקרים ממי הים במפרץ האלונג – משבעת פלאי עולם של הטבע.
 • ביקור במערת גן העדן.

מסלול הטיול

יום 1: הגעה להאנוי

הגעה להאנוי והעברה לבית מלון.

לינה: האנוי

יום 2: האנוי

בוקר טוב ויאטנם! היום מצפה לכם יום סיור בעיר המרתקת האנוי. אחרי ארוחת הבוקר במלון תצאו לסיור בעיר הענק האנוי.

במהלך היום תבקרו במוזילאום של הו צ’ימין, מייסד ומנהיג צפון ויאטנם ואבי האומה הויאטנם המאוחדת, תראו את הפגודה הקטנה שבנויה על עמוד אחד בלבד, תערכו סיור במוזאון המלחמה, תבקרו במקדש הספרות שהיה האוניברסיטה הראשונה של ויאטנם, שנוסדה לפני אלף שנה.

עוד תבקרו במקדש טראן-קוק – העתיק ביותר בעיר, מהמאה ה-6. תמשיכו בטיול בעיר העתיקה, בה תראו את הרחוב האוריינטלי הסואן למרגלות הארכיטקטורה הצרפתית שמאפיינת את העיר.

תגיעו ל”אגם החרב המושבת” בו תראו את המקומיים היוצאים לבלות ברחוב ואת “מקדש הר הירקן” הקונפוציאני ודאואיסטי, הממוקם על “אי הירקן”, המחובר לגדת האגם בגשר “קרני שמש הבוקר”.

לינה: האנוי

 

 

יום 3: האנוי / אגמי בה-בה

היום תצאו לחקור את צפונה של ויאטנם במסלול לא מתוייר אך מרהיב ביופיו. עם בוקר תצאו צפונה כשהמסלול ייקח אתכם דרך ההרים המתפתלים ומטעי התה, לעבר הפארק הלאומי בה-בה.

בדרך תערכו מספר עצירות בנקודות נוף וכפרים שבטיים. מכלול האגמים דורג בכינוס בינלאומי כאחד מעשרים אגמי המים הזכים היפים בעולם!

אחרי ארוחת צהריים במסעדה מקומית תבקרו במקדש דואום, בדרככם לאגמי בה-בה, שם תערכו טיול קצר באזור. הלינה תהיה בבית מסורתי מקומי הבנוי על כלונסאות באירוח ביתי.

לינה: בית מקומי באזור

יום 4: אגמי בה-בה

היום מצפה לכם יום טיול בדגש שבטים. בתחום הפארק הלאומי בה-בה חיים מיעוטים אתניים רבים וביניהם דאו, ה’מונג, טאי ו-נונג.

תבקרו בכפריהם ותלמדו מעט על תושבי הגבעות החיים בצפון ויאטנם (ובדרום סין הסמוכה), בכפרים שבטיים באזורים מבודדים בתפאורת נופי ההרים היפים.

את המסע תמשיכו עד להא-ג’יאנג, בה תלונו שוב באירוח מקומי.

לינה: בית מקומי באזור

יום 5: הקצה הצפוני של ויאטנם

לאחר ארוחת בוקר תצאו צפונה ל”הר הדרקון” (לונג-סון), עליו ניצב מגדל, בראשו מונף הדגל המסמן את הנקודה הצפונית ביותר בויאטנם.

בדרך תפגשו את אנשי השבטים שלא זוכים לראות תיירים רבים, ומשמרים את אומניותיהם ואמונותיהם, ואת דרך חייהם הפשוטה, המחוברת לטבע ולטראסות האורז המקיפות אותם, בעמקי ההרים וההרים הגבוהים המעניקים להם הגנה מתוקפים.

לינה: בית מקומי באזור

 

יום 6: הא ג'יאנג / שוק קאן קאו / באק-הא

אחרי פרידה נוספת ממשפחה מקומית אצלה תתארחו, תצאו לעבר הכפר קאן-קאו, בו חיים אנשי ה’מונג הפרחוניים, דבר שלא יידרוש הסבר לאחר שתראו את ססגונות בגדי הנשים ושפע תכשיטי הכסף המרוקעים אותם הן עונדות.

בכפר זה נערך שוק אותנטי צבעוני ויפה, ובו גם נקנים ונמכרים תאו-המים (בופאלו), המשמשים בחלק זה של העולם כמשאית, כגרר, כטרקטור לחריש, וכן נותנים חלב, בשר ועור.

לאחר הביקור הפוטוגני להפליא בשוק זה, תמשיכו לעוד כשעת נסיעה דרך מטעי נשירים, לעבר העיר באק-הא בה תלונו.

לינה: בק הא

יום 7: באק-הא / סאפה

העיירה באק-הא היא ייצרנית מובילה של יינות אורז, קסאבה וליקר תירס.

בכל יום ראשון מתקיים שוק אזורי ססגוני ומדהים, ובעיקר בשל הלבוש הכל-כך צבעוני של אנשי ונשות שבט המונג הפרחוני החיים בסביבת העיר, ואנשי שבטי מיעוטים נוספים, המגיעים לשוק לקנות ולמכור ולהכיר.

אחרי ארוחת בוקר תצאו לבקר בשוק יום הראשון אך וודאו שטענתם את המצלמות כדי שתצליחו להנציח את כל היופי הזה.

מהשוק תצאו לטיול קצר לטירת הואנג ין-צ’או, המדגימה את התרבות הפיאודלית שהייתה במקום תחת הצרפתים. משם תשובו מזרחה, כשבדרככם תעצרו לשייט יפה על נהר צ’אי עליו נאמר שפיות שירדו מהשמיים העדיפו להשאר בו מלשוב לשמיים.

בסיום השייט תסעו כשעתיים לעיר סאפה, בנוף טראסות אורז בהן עובדים אנשי המיעוטים בתלבושותיהם המיוחדות.

לינה: סאפה

יום 8: אזור סאפה / האנוי

עוד יום בעיירה היפה סאפה ואזורה. אחרי ארוחת בוקר תצאו לסיור רגלי מרתק לכיוון הכפר קאט-קאט, בנופים חקלאיים מרהיבים של כפרי האזור.

ההליכה לכפר בירידה לעמק, כשההר הגבוה פאנש’יפן ניצב מעלכם. הכפר קאט-קאט שייך לבני השבט ה’מונג השחורים, בכפרם נמצאות גינות של שיח האינדיגו ממנו מפיקים את צבע בגדיהם.

בכפר תוכלו לראות את בתיהם, שדותיהם, וכמובן את האנשים היפים של השבט, כשבקצה הכפר ישנו מפל יפה, ולצידו תוכלו לחזות במופע מוזיקלי של שירה וריקודי השבטים השונים הדרים בנפת סאפה.

המשך הסיור בכפר יפגיש אותכם עם שלל מרכולתם ומאכליהם של המונג השחורים. בסיום הביקור בכפר “השחורים” תמשיכו לכפר טה-פין, בו חיים אנשי הדזאו האדומים, שנשותיהם רוקמות נפלא ומתהדרות בכיסויי ראש אדומים מרהיבים.

תבקרו בכפר, בחנויות מלאכת היד ובמערה סמוכה, ואחרי הצהריים תתחילו בנסיעה חזרה להאנוי אליה תגיעו בשעת ערב מאוחרת.

לינה: האנוי

 

יום 9: מפרץ האלונג

היום אתם צפויים להגיע לאחד משיאי הטיול הרבים – השייט באחד מהאזורים הנופיים היפים בעולם. לאחר התארגנות תצאו לנסיעה בת כשלוש שעות לעבר מפרץ הא-לונג.

זהו מפרץ בים סין, בו צומחות מהים גבעות גירניות מחוסרות הסבר – כמעט אנכיות – הזקורות לגובה רב.

בהגיעכם למזח תעלו על ספינה ואחרי קבלת פנים וארוחת צהרים, תצאו לשייט, במהלכו תראו כפרי דייגים הצפים במפרץ, תערכו שייט עצמי בקייאקים במפרץ, והכל תוך כדי שייט בנופים המדהימים של המפרץ.

כמובן תוכלו ליהנות תוך כדי השייט מהספא, ממסאג’ מפנק או ליהנות מהבר העשיר. בערב תוגש ארוחת ערב מסורתית ויאטנמית ולינה בספינה.

לינה: האלונג ביי

 

יום 10: מפרץ האלונג

תתעוררו בתאיכם בספינה העוגנת בנוף הקסום של המפרץ. משכימי הקום יוכלו ליהנות מהזריחה המדהימה במפרץ.

אחרי שיעור הטאי צ’י של הבוקר שיוצע למשכימי הקום, תמשיכו בשייט במפרץ. אחרי ארוחת בוקר תבקרו במערות קארסטיות, ובהמשך תעברו לסירה קטנה יותר, להמשך הטיול בחלק אחר של המפרץ בו תעשו שייט קייקים מודרך, ותוכלו גם לעשות שחיה וצלילה עם שנורקלים ב”חוף שלושת האפרסקים”.

ארוחת הצהריים שתוגש תהייה על טהרת האוכל מהים, שאחריה תמשיכו בשייט במפרץ עד לנקודה המרוחקת ביותר במפרץ, בגבול עם מפרץ טונקין.

תבקרו בכפר דייגים ובלוגנה ואם יאפשרו הזמן ומזג האוויר, תערכו עוד שייט קיאקים יפיפה במערה מתחת להר אבן גיר. אחרי הצהריים, בהמשך השייט, תוכלו ליהנות מהשקיעה המדהימה של שמש היורדת בינות צוקי הגיר הניצבים.

לינה: האלונג ביי

יום 11: מפרץ האלונג / האנוי

תתעוררו בתאיכם בספינה העוגנת בנוף הקסום של המפרץ. אחרי ארוחת בוקר, תבקרו במערת ההפתעה, ממנה תוכלו לראות מזוית גבוהה יותר, את נופו המדהים של המפרץ.

תשובו לספינה להמשך השייט ולארוחת צהרים מפנקת, בטרם תפרדו מהמפרץ הקסום ותצאו לדרככם חזרה להאנוי.

לינה: האנוי

 

יום 12: האנוי / דונג הוי

מוקדם בבוקר תצאו עם ארוחת הבוקר הארוזה, לשדה התעופה לטיסה למרכז המדינה, לעיר דונג-הוי.

משדה התעופה תצאו לפארק הלאומי פונג-נה, בו התגלו עשרות מערות נטיפים בלב הרי גיר מיוערים.

תבקרו במערת פוננג-נה המקסימה שנתנה לפארק את שמו, שטיול בה משלב שייט בנהר, הליכה בתוך מערת נטיפים גדולה ומרשימה, שייט בנהר תת קרקעי לתוככי המערה, וחזרה בדרך דומה. במהלך הסיור כלולה גם ארוחת צהריים.

לינה: דונג הוי

 

 

יום 13: מערת גן עדן / הואה

אמנם ראיתם מערות נטיפים, אך היום אתם עומדים לבקר ב”מערת גן העדן” הראויה לשמה. המערה התגלתה רק לאחרונה. היא באורך של 31 קילומטר, והיא המערה היבשה הארוכה באסיה, שנראית ממש כמו ציור נוף יפה.

הדרך למערה דורשת עלייה רגלית של כרבע שעה, אך התגמול הוא בהתאם. לקראת הערב תצאו לנסיעה באחת מהדרכים הקרואות “דרך הו-צ’י-מין“, למעבר התחום המפורז שהפריד בין צפון ודרום ויאטנם במלחמה הגדולה, בדרככם לבירה הקיסרית הואה בה תלונו.

לינה: הואה

יום 14: הואה / דה-נאנג / הוי-אן

היום מצפה לכם ביקור היכרות עם הבירה הקיסרית של שושלת נגויאן, ונסיעה נופית יפה דרומה. בבוקר תצאו לשייט בוקר רגוע בנהר הבושם המפורסם, שיביא אותכם לפגודת טיאן-מו היפהפיה.

תבקרו בקבר הקיסר מין-מאנג. תמשיכו בנסיעה מחוץ לעיר, למצודה המלכותית ולאתרים אחרים באזור. אחר הצהרים תעזבו את הואה ותצאו לנסיעה לאורך חופים ולגונות קסומות, ודרך מקטע נופי בהר השיש, במעבר ההרים הגבוה בויאטנם, בדרככם לעיר הגדולה והיפה דה-נאנג, ומשם עוד דרך קצרה לעיירה הוי-אן האהובה כל כך על ידי התיירים.

לינה: הוי אן

יום 15: הוי-אן

היום תלמדו להכיר ולאהוב את העיירה המקסימה הוי-אן, שבשל עברה כעיירת נמל בתקופות קדומות, הפכה למקום קוסמופוליטי עם השפעה סינית חזקה. לאחר ארוחת בוקר תצאו לסיור רגלי בעיר העתיקה של הוי-אן.

תבקרו בגשר היפני המקורה, בעיר העתיקה, באולם קבלת הפנים הסיני הבנוי עם שער גדול, גינה יפה עם צמחי נוי, אולם ראשי וחדר מזבח גדול לסגידה לאלים השונים של סין.

תשוטטו בין הגלריות הרבות והחייטים הרבים שעובדים ברחובות העיירה, וגם תוכלו להשביע את יצר הקניינות… אחר הצהריים תערכו שייט על נהר תו-בון, במהלכו תוכלו לראות את יופייה של העיר העתיקה מצד הנהר.

רק וודאו שזוג עיניים מצויירות על הסירה – ערובה לשובה המוצלח מהשייט. בדרך תעצרו בכפר הקדרים תאן-הא, בו תוכלו להתרשם מצורת העבודה של התושבים.

תוכלו לראות את השלבים השונים בעשיית המוצרים ואת סוגי המוצרים הרבים שהם עושים כמו צנצנות, אגרטלים, קערות, מנורות מעוצבות ועוד… בערב נמליץ לכם להסתובב ברחובות העיר ובשוק האוכל, הצבעוניים והומים כל-כך.

לינה: הוי אן

 

יום 16: הוי-אן / דה-לאט

היום תטוסו עוד דרומה, לעיירת הנופש והנופים של דרום ויאטנם – דה-לאט. זו עיירת הרים ברמה המרכזית של ויאטנם. ברום של 1,500 מטר, היא מהווה מפלט מהחום והלחות של החופים.

דה-לאט עטופה בנוף מרהיב של אגמים, כפרים, מפלים, יערות וגנים יפים. בבוקר תטוסו לדה-לאט, ואחרי נחיתה תבקרו במבחר מאתרי התיירות שיש למקום להציע: תבקרו באגם טויין-לאם – מהאגמים היפים ביותר באזור, במפל פראן הנופל מכעשרה מטרים, בארמון הקיץ של המלך באו-דאי – וילה צרפתית מלכותית מ-1930, בעמק האהבה בו נוהגים לבלות מקומיים בירח הדבש שלהם, ועוד כפי שיתיר הזמן.

לינה: דה לאט

יום 17: אזור דה-לאט / סייגון

אחרי ארוחת הבוקר תמשיכו את הסיור סביב העיר דה-לאט.

תבקרו בכפר לאט המוכר כ”כפר התרנגולת”, בהר לאנג-בייאנג שכולו שופע נחלים זורמים ומפלי מים, בעמק המוזהב, במכון המחקר הביולוגי, בפגודת הדרקון, בכנסיית קוק, במוזאון המיעוטים האתניים, ברובע הצרפתי, ב”בית המשוגע” הקורא תיגר על הארכיטקטורה של גאודי מברצלונה ובתחנת הרכבת הישנה.

ערב תשובו לשדה התעופה לטיסה קצרצרה להו-צ’י-מין-סיטי, הידועה יותר בשמה הקודם – סייגון.

לינה: סייגון

יום 18: סיור עיר בסייגון / קמבודיה

ותערכו סיור יום במרכז העיר. תעברו במשרד הדואר הקולוניאלי שעדיין מהווה לב פועם של העיר, בקתדרלת נוטרה-דאם המרהיבה, בארמון האיחוד שהיה בית הנשיא של דרום ויאטנם במלחמה, ועדיין הטנקים שכבשוהו ללא קרב ניצבים בשטחו, תסיירו במוזאון המלחמה המציג את תקופות השלטון הצרפתי וההתנערות ממנו, ואת מלחמת ויאטנם מאספקטים רבים.

עוד תבקרו ברובע הסיני, בשוק בין-טב, במקדש סיני בן 150 שנה. את הסיור בעיר תקנחו בשוק התוסס והגדול בן-תאן, בו תוכלו להשלים רכישת מזכרות ומתנות (חלק מהאתרים עשויים להיות סגורים ותוכלו לראות אותם מבחוץ).

בערב תצאו לשדה התעופה של סייגון לטיסה קצרה לסיאם-ריפ שבקמבודיה. עם הנחיתה תעברו תהליך של ניפוק “ויזה בהגעה” ונציגנו ימתין לכם לנסיעה למלונכם.

לינה: סיאם ריפ

 

יום 19: מקדשי אנגקור

היום מצפה לכם עוד שיא ברשימת שיאי הטיול. את היום תתחילו ב-4:00 בבוקר, כדי שתוכלו להספיק לראות זריחה מעל אנגקור-ואט.

מקדש זה, שהוא אחד משבעת פלאי תבל החדשים וסמלה של קמבודיה, הוא מבנה עוצר נשימה בלב הניצב ליד עיר שבשיא תפארתה הייתה הגדולה בעולם. העיר אנגקור שדאכה מנטישתה במאה ה-16 כוסתה בעצים ואבק, ורק עם סיום המלחמות נחשפה לעולם המתפעם מיופיה.

במשך היום תערכו סיור בקומפלקס המקדשים המרשים, הכולל כאלף מקדשים, וכאן תבלו את כל היום עד הערב שבו תעלו לגבעת בקאנג, ממנה ניתן לראות את השקיעה על רקע הנוף של סיאם ריפ וסביבתה.

לינה: סיאם ריפ

יום 20: אגם טונלה סאפ והאזור

אחרי ארוחת בוקר תסעו לאגם טונאלה היפה – אגם ענק המוזן וגם מזין את נהר המאקונג, ובכך שומר על אנשי שפך האגם באזור הדלתא.

על גדת האגם, המשנה את גבולותיו באופן ניכר, חיים אנשים שלמדו לחיות עם האגם ולמצוא בו את פרנסתם.

באגם תצאו לשייט, בו תראו את עבודת הדייגים ואת אורח החיים בכפרים הצפים. משם תמשיכו לחקור את צפונות מקדשי העיר אנגקור, ובסיום הביקור תערכו סיור מודרך בבית ספר למלאכות אנגקור בו מועסקים מקומיים בלימוד מלאכות מסורתיות באבן ועץ, נחושת ומשי, כדי לשמר תרבויות עבר עתיקות, מורשת תרבותית וכן לספק מקצוע למקומיים.

תוכלו לבקר בסדנאות העבודה ובתום הביקור תשובו למלונכם בעיר. מומלץ לצאת בערב למופע פולקלור אקרובטי “אספרה”, אותו מבצעים יתומים וקורבנות מלחמת האזרחים שזכו להכשרה בפרוייקט ריפוי באומנות ייחודי, וביצועיהם יותר ממדהימים! (לא כלול).

לינה: סיאם ריפ

יום 21: טיסה הביתה

חופשי עד ההעברה לשדה התעופה.

היום זהו יום חפשי בסיאם-ריפ, ובמועד המתאים תסעו לשדה התעופה לטיסה שתיקח אותכם עמוסי חוויות ורשמים ליעדכם הבא או הביתה.

עדיין מתעניינים בטיול אבל לא בדיוק בטוחים? בואו וגלו עוד מסלולים – בחרו את המסלול המושלם וצאו לטיול בויאטנם המופלאה.

כלול

 • טיסות בינלאומיות (עם אל על לבנגקוק ומשם ויאטנם אייר)
 • כל הלינות בהתאם למפורט בתוכנית
 • טיסות הפנים בהתאם למסלול
 • שייט במפרץ הלונג בסירה מפוארת על בסיס פנסיון מלא
 • רכב, מדריך ונהג צמודים בימי הטיול
 • ארוחות בהתאם לתוכנית
 • כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים התוכנית
 • העברות מ / אל שדה התעופה
 • מכתב ויזה המאשר קבלת הוויזה בשדה התעופה בויאטנם (עלות ויזה של $45 תשולם בכניסה למדינה לרשויות)

המחיר אינו כולל:

 • ארוחות שלא מופיעות בתוכנית
 • ויזה לקמבודיה (תשלום במקום של כ- $20)
 • הוצאות אישיות
 • טיפים
 • כל מה שלא מצוין בפירוש ככלול בתוכנית

*המחיר הסופי נקבע בהתאם לעונה, רמת המלונות ושינויים נוספים.

 

חדש מעולם נסתר – טיול מאורגן לוויטנאם וקמבודיה 

מחיר

מחיר
$4,500 לאדם (בקבוצה של ארבעה נוסעים)

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך