טיול מאורגן

טיול קולינרי מאורגן לארמניה

דולציניאה טיולים קולינריים בשיתוף עולם נסתר מציעים לכם טיול קולינרי לארמניה. מסע לארץ יפהפייה בעלת היסטוריה מרתקת, תרבות עשירה ונופים מרהיבים. נקדיש חלק מהטיול שלנו לגילוי המטבח הארמני, שכמו שכנו בגיאורגיה, משקף את ההיסטוריה והגיאוגרפיה שבה התגוררו הארמנים וכן חולק השפעות חיצוניות מהמטבחים האירופיים והלבנטינים. המטבח משקף גם את הגידולים ובעלי החיים המסורתיים שגדלו וגדלו באזורים המאוכלסים בארמנית. כבש, חציל ולחם (לבש) הם מאפיינים בסיסיים של המטבח הארמני. טעם המזון נשען לרוב על איכות החומרים וטריותם ולא על שימוש מוגזם בתבלינים. נבקר במפעלים קטנים וגדולים, ניקח חלק בסדנאות בישול ובעיקר נטעם מהמגוון שיש לארמניה להציע.

הטיול מעניין אתכם ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליךYour browser does not support JavaScript!. Please enable javascript in your browser in order to get form work properly.

משיאי הטיול

 • ארוחות במסעדות מקומיות מיוחדות
 • ביקורים בשווקים וסדנאות בישול קצרות
 • טעימה של תוצרת מקומית כמו יין, קוניאק, שוקולד, לחמים ועוד
 •  סיור במנזר Khor-Virap, הממוקם בעמק אררט אל מול הר אררט המקראי
 • ביקור במקדש גארני, אנדרטה ציורית מהתקופה ההלניסטית ודוגמא מרשימה ביותר לארכיטקטורה ארמנית עתיקה

מסלול הטיול

 יום 1: נתב"ג - ירוואן

טיסת בוקר אל שדה התעופה של ירוואן. מפגש עם נציגנו במקום והעברה למלון במרכז העיר. לאחר מכן נצא למפגש הראשון שלנו עם מטעמי ארמניה ונסעד ארוחת צוהריים במסעדה ארמנית מקומית. בערב נצא לסיור רגלי בעיר.

לינה: ירוואן

יום 2: ירוואן

ההיסטוריה של ירוואן מתחילה במאה השמינית לפני הספירה אולם רק חלק קטן מעיר הבירה מעיד על כך. לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בעיר שיכלול את כיכר הרפובליקה המעוצבת בסגנון ארמני מסורתי וכוללת את בית הממשלה, משרד החוץ, בית הדואר המרכזי, הגלריה הלאומית לאמנות, ופסל אמא ארמניה. היום נבקר גם באתר ההנצחה לשואה הארמנית, הכולל אנדרטת אש תמיד ומוזיאון מעניין. אחר הצוהריים נבקר באחת המזקקות בירוואן שם מיוצר הברנדי הידוע והמוכר של ארמניה, בשוק המקורה GUM ובמפעל לשטיחים. בערב נצא לארוחה במהלכה נלמד להכין דולמה. הגרסה המקומית לעלי גפן ממולאים. לינה: ירוואן

 

יום 3: ירוואן –גארני וגרהד - ירוואן

נתחיל את היום בביקור בשוק מלאכות היד ורניסאז’. לאחר מכן ניסע לכיוון מקדש גארני. המצודה והמקדש הפאגאני של גארני הם אנדרטה ציורית מהתקופה ההלניסטית ודוגמא מרשימה ביותר לארכיטקטורה ארמנית עתיקה. המקדש נבנה בנקודה גבוהה מעל ואדי אזאת וכפי הנראה שימש גם כמעון קיץ למלכים. נטייל גם בערוץ הנחל באמצעות ג’יפים.

צפונית לגארני, במעלה ערוץ נהר האזאט, יש אנדרטה מדהימה לארכיטקטורה הארמנית הימי ביניימית – מנזר גרהרד, אתר מורשת של אונסקו. זהו מנזר ארמני עתיק מדהים נוסף, המגולף כחלק מן ההר.

בערב נצא לארוחה במסעדה ובמהלכה נלמד כיצד מכינים קינוח מקומי – גאפמה, המבוסס על דלעת.

 

יום 4: ירוואן - צ'אקאדזור - אגם סוואן – דיליז'אן

היום נצא מירוואן לכיוון צפון, אל העיירה צחקדזור הנמצאת בגובה 1800מ’ והיא אחת מעיירות הסקי האהובות במדינה. נמשיך לכיוון אגם סוואן, אגם עצום מימדים הממוקם בהרים, ששטחו תופס כ-5% משטחה של  ארמניה והוא ממוקם בגובה 2000 מ’ מעל פני הים, מה שהופך אותו לאחד מהאגמים עם מים טריים הגבוהים בעולם. כאן תהיה לנו ההזדמנות לאכול ארוחת צהריים של דגים. לאחר הארוחה ניסע אל הפארק הלאומי דיליז’אן לטיול קצר בטבע שאחריו נגיע לבית המלון שלנו בעיירה דיליז’אן. בערב נצא לארוחת ערב במהלכה נלמד להכין ואנה קאשה, מרק מיוחד הנאכל בהזדמנויות חגיגיות.

לינה: דיליז’אן

יום 5: דיליז'אן – ג'רמוק - חרמון

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר במפעל משפחתי לייצור גבינות, המייצר, בין היתר, גבינה עם קוניאק. לאחר טעימות מהמוצרים המיוצרים באופן ידידותי לסביבה, ניסע אל עיירת הספא, ג’רמוק שבסמוך לגבול התורכי הידועה במים המינרליים שלה, במפל השוצף ובנופים המרהיבים בליבם היא יושבת ובהם נעים לטייל ברגל, או כמו שנעשה אנחנו, בג’יפים.

נבקר גם בכפר ההרוס יגהג’יס Yghegis שבו ישנו בית קברות יהודי עתיק, הממוקם מעבר לנהר. המשך נסיעה עד למלון שבכפר חרמון (כן כן).

 

 

יום 6: נוראבנק – חור וירפ - ירוואן

בדרכנו חזרה אל ירוואן נעצור הבוקר כדי ללמוד איך מכינים את הלחם המתוק המקומי, גאטה. לאחר ביקור במנזר נוראבנק נגיע אל יקב מסורתי ארמני, נשמע על ההיסטוריה העתיקה של גידול גפנים במדינה וכמובן נטעם.

נמשיך אל מנזר Khor-Virap, הממוקם בעמק אררט אל מול הר אררט המקראי. לפי המסורת במנזר זה נכלא, הנזיר גרגורי, מי שהביא את הנצרות לארמניה. לקראת ערב נגיע חזרה לירוואן. לינה: ירוואן

 

יום 7: ירוואן – אמבר - ביורקן - ירוואן

היום נבקר בבית חרושת לשוקולד ולאחר מכן נצא מהעיר אל כיוונו של ההר הגבוה ביותר בארמניה – ארגנץ. נבקר במבצר  אמברד ולאחר מכן נצפה בהצגה מקומית בכפר ביורקן. נסיים בארוחה ארמנית מעולה בליווי שירה וריקודים מקומיים. לינה: ירוואן

 

יום 8: ירוואן – נתב"ג

העברה מוקדמת לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

 

הערות

תאריכי הטיול: 4-11.9.20

בליווי תיקי מוצפי והדרכה מקומית בעברית

כלול

 • טיסות ישירות בחברה הארמנית
 • כל הלינות בהתאם למפורט לתוכנית במלונות 4*
 • רכב ונהג צמודים בימי הטיול
 • מדריכה מקומית דוברת עברית
 • ליווי קולינרי ותוכני – תיקי מוצפי
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • כניסות לכל האתרים והפעילויות המתוארים בתוכנית

טיפים לנותני השירותים המקומיים ולמדריכה הישראלית

לא כלול

 • הוצאות אישיות
 • ביטוח (חובה לרכוש ביטוח)
 • ויזה לארמניה (נעשית בשדה התעופה, מחירה כ- 10$ צריך להיות עמוד ריק בדרכון)
 • וכן כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

 

מחיר מבוסס על 20 מטיילים

לאדם בחדר זוגי $1,735
תוספת לחדר ליחיד $250

טיולים מומלצים

רוצה שנמצא עבורך טיול שמתאים לך בדיוק ?

מלא/י את הטופס ונציג שלנו יחזור אליך